
Reklamacja mieszkania od dewelopera – jak postępować?
Reklamacje nieruchomości odebranych od dewelopera z rynku pierwotnego
Reklamacje nieruchomości odebranych od dewelopera z rynku pierwotnego
Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest jednym z rozwiązań, które odciąża domowy budżet od comiesięcznych zobowiązań na rzecz banku. Czy rzeczywiście jednak ze wcześniejszą spłatą kredytu wiążą się same korzyści, czy może niesie to za sobą dodatkowe koszty?
Inwestowanie w nieruchomości można rozpatrywać w kilku różnych kategoriach. Obecnie najbardziej popularne jest kupno mieszkań z zamiarem wynajmu oraz sprzedaży z zyskiem. Jednak również zakup nieruchomości jako miejsca do życia należy traktować w formie długoterminowej lokaty na przyszłość. Bez wątpienia decyzja o zainwestowaniu znacznej sumy pieniędzy w nieruchomości musi być dokładnie przemyślana, wiążą się z nią bowiem liczne szanse i zagrożenia. Czy warto zatem się odważyć?
Po wejściu w życie Ustawy Deweloperskiej, a więc po 29 kwietnia 2012 roku każde mieszkanie lub dom nabywany od dewelopera w trakcie trwania inwestycji wymaga podpisania umowy deweloperskiej. Zobaczmy więc, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy umową deweloperską dla domu i mieszkania.
Jak mawiają Anglicy: „Mój dom, to moja twierdza”. Aby jednak można było ze swojego domu uczynić dla siebie i swojej rodziny prawdziwą ostoję, warto przed jego kupnem zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W końcu zakup domu to bardzo poważna inwestycja rzędu kilkuset tysięcy złotych.
Decyzja o zakupie własnego mieszkania zwykle zaczyna się od fundamentalnego pytania: rynek pierwotny czy wtórny? Czym one się różnią? Jakie są wady i zalety każdej z tych opcji? Jak wybrać, by później nie żałować?
Według polskiego prawa zakup nieruchomości wymaga zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Oczywiście podpisanie takiej umowy wiąże się z pewnymi kosztami, które postaramy się po kolei omówić.
Decydując się na zakup bądź budowę domu, jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć jest forma zabudowy. Najczęstszymi opcjami są: dom wolnostojący, bliźniak bądź tzw. szeregowiec. Jakie są wady i zalety każdej z tych form?
Jeśli podjęliśmy już decyzję o zakupie domu, to wówczas możemy przystąpić do finalizacji transakcji. Zobaczmy zatem, jakie formalności nas czekają.
Przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera pojawia się dylemat czy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim czy też wykończone pod klucz. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a my postaramy się im bliżej przyjrzeć.