Aktualności - lista aktualności

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest jednym z rozwiązań, które odciąża domowy budżet od comiesięcznych zobowiązań na rzecz banku. Czy rzeczywiście jednak ze wcześniejszą spłatą kredytu wiążą się same korzyści, czy może niesie to za sobą dodatkowe koszty?

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości można rozpatrywać w kilku różnych kategoriach. Obecnie najbardziej popularne jest kupno mieszkań z zamiarem wynajmu oraz sprzedaży z zyskiem. Jednak również zakup nieruchomości jako miejsca do życia należy traktować w formie długoterminowej lokaty na przyszłość. Bez wątpienia decyzja o zainwestowaniu znacznej sumy pieniędzy w nieruchomości musi być dokładnie przemyślana, wiążą się z nią bowiem liczne szanse i zagrożenia. Czy warto zatem się odważyć?

Umowa deweloperska dla domu i mieszkania – porównanie

Po wejściu w życie Ustawy Deweloperskiej, a więc po 29 kwietnia 2012 roku każde mieszkanie lub dom nabywany od dewelopera w trakcie trwania inwestycji wymaga podpisania umowy deweloperskiej. Zobaczmy więc, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy umową deweloperską dla domu i mieszkania.

Zakup domu - 10 najczęściej popełnianych błędów i sposoby ich unikania

Jak mawiają Anglicy: „Mój dom, to moja twierdza”. Aby jednak można było ze swojego domu uczynić dla siebie i swojej rodziny prawdziwą ostoję, warto przed jego kupnem zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W końcu zakup domu to bardzo poważna inwestycja rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Rynek pierwotny a rynek wtórny nieruchomości – różnice

Decyzja o zakupie własnego mieszkania zwykle zaczyna się od fundamentalnego pytania: rynek pierwotny czy wtórny? Czym one się różnią? Jakie są wady i zalety każdej z tych opcji? Jak wybrać, by później nie żałować?

Koszty notarialne przy zakupie mieszkania od dewelopera

Według polskiego prawa zakup nieruchomości wymaga zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Oczywiście podpisanie takiej umowy wiąże się z pewnymi kosztami, które postaramy się po kolei omówić.

Dom wolnostojący, bliźniak czy może szeregowiec?

Decydując się na zakup bądź budowę domu, jedną z podstawowych decyzji, jaką musimy podjąć jest forma zabudowy. Najczęstszymi opcjami są: dom wolnostojący, bliźniak bądź tzw. szeregowiec. Jakie są wady i zalety każdej z tych form?

Stan deweloperski a stan pod klucz – podstawowe różnice

Przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera pojawia się dylemat czy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim czy też wykończone pod klucz. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a my postaramy się im bliżej przyjrzeć.